Hotels-SPA.pl
FaceBook
Zobacz na Mapie
FaceBook
Zobacz na Mapie
Szukaj
Hotels-SPA.pl


WYRÓŻNIONE HOTELE

czytaj więcej»
 
czytaj więcej»
 
czytaj więcej»
 
czytaj więcej»

SPA nad jeziorem


 

Mówiąc „jezioro” najczęściej dodajemy w myślach „Mazury”. To naturalne, gdyż polska Kraina Tysiąca Jezior znajduje się właśnie w tym regionie. Nie znaczy to jednak, że inne miejsca w naszym kraju są kompletnie pozbawione takich akwenów. Przeciwnie, pas pojezierzy znajdziemy też na Kujawach, w Wielkopolsce czy w Lubuskiem. W takich miejscach również możemy znaleźć hotele SPA nad jeziorami lub w ich niedalekich okolicach. 

Na początek wybierzmy się do województwa kujawsko-pomorskiego, które naprawdę obfituje w jeziora. Ich powierzchnia w tym regionie to ponad 25 tysięcy ha, co stanowi 9 proc. ogólnego obszaru jezior w Polsce i 1,4 proc. terenu całego województwa. Na ogół są to jeziora małe, o powierzchni nie przekraczającej 10 ha. Wszystkie jeziora powstały w wyniku erozyjnej działalności wód lodowcowych (rynnowe) bądź w dnach wytopisk polodowcowych (morenowe). Największym naturalnym akwenem jest Gopło (2 094 ha), a następnie: Jezioro Głuszyńskie (608,5 ha) i Jezioro Żnińskie Duże (431,6 ha). 40 jezior posiada powierzchnię większą od 100 ha, a 11 jest większych niż 200 ha. Około 30 proc. jezior posiada przynajmniej II klasę czystości wód, a w czterech stwierdzono nawet I klasę czystości (Okonek, Stryszek, Stelchno, Piaseczno). Nadmieńmy, że jeziora rozmieszczone są tu bardzo nierównomiernie. Najwięcej z nich występuje na Pojezierzu Brodnickim, Pojezierzu Gnieźnieńskim, Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, zaś najmniejsza jeziornością odznaczają się Kotlina Toruńska, Dolina Noteci i Równina Inowrocławska. Obok jezior często występującym elementem przyrody są tutaj lasy, które zajmują aż 23 proc. powierzchni województwa kujawsko-pomorskiego.

Naszą wędrówkę po tym regionie rozpoczniemy od najważniejszego kurortu w tych stronach, gdzie powstały trzy hotele SPA. Ciechocinek znajduje się w niedalekiej odległości od Jeziora Dzikowo oraz Jeziora Osieckiego. Wystarczy przejechać na drugą stronę Wisły, aby się tam znaleźć. To miasto skupione niemal wyłącznie na działalności uzdrowiskowej i do niej nawiązuje praktycznie każdy obiekt turystyczny, jak choćby czterogwiazdkowy hotel Villa Park Med. & SPA. Villa Park Ciechocinek posiada przestronne, komfortowo wyposażone pokoje hotelowe oraz wolno stojące rodzinne apartamenty. Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych, na których czeka plac zabaw, kącik zabaw w hotelu oraz pakiet zajęć z animatorką. W nowoczesnej, gruntownie zmodernizowanej strefie SPA na gości czeka aż 20 gabinetów i ponad 100 profesjonalnych zabiegów oraz masaży z zakresu m.in. kosmetyki anti-aging, modelowania sylwetki, wyszczuplania, kuracji dermokosmetycznych oraz pielęgnacji twarzy. Na pary czeka ekskluzywny gabinet VIP Duo. Z pozostałych atrakcji polecamy szczególnie wodne przyjemności w basenie solankowym, seans w unikalnej saunie solankowej albo w laconium ze źródłem naturalnej solanki czy też odrobinę zapomnienia w jacuzzi z widokiem na Park Zdrojowy, kąpiel w egzotycznej wannie ofuro, rozświetlona słońcem siłownia i sala fitness oraz wypożyczalnia rowerów.

Kolejnym obiektem godnym polecenia w Ciechocinku jest trzygwiazdkowy Hotel SPA Willa Piast. Ciechocinek odznacza się wyjątkowym centrum miasta i to właśnie tutaj znajduje się ów kameralny hotel, zlokalizowany w XIX-wiecznym pałacyku oraz niedawno dobudowanej, acz idealnie wkomponowanej części. W jego ofercie znajdziemy 29 przytulnych i gustownie urządzonych pokoi. W pięknie zaaranżowanych wnętrzach SPA&Wellness oferowany jest szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało, z użyciem najnowszych technologii, których różnorodność umożliwi dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb, stylu życia i pragnień naszych gości. Chodzi tu o zabiegi z zakresu masażu leczniczego, terapii energotonowej, ultradźwięków, elektroterapii, laseroterapii, magnetoterapii oraz kinezyterapii. Zachęcamy również do skorzystania z zajęć fitness, a są nimi: nordic-walking, aerobik, gymstick oraz vacuwell. Do gości hotelu całkowicie darmowe jest korzystanie z sauny.

Na koniec naszej wizyty w Ciechocinku zaglądamy do Hotelu Austeria Conference & SPA. Hotel Austeria Ciechocinek to 64 pokoje urządzone w sposób komfortowy i dające w sumie 150 miejsc noclegowych. Wyposażenie hotelu gwarantuje relaks i dobre samopoczucie, a wyśmienita restauracja oraz klimatyczny Lobby Bar dbają o zmysły smaku. Centrum AusteriaSpa proponuje odprężające i regenerujące zabiegi na ciało i masaże, a pielęgnacja twarzy odbywa się dzięki specjalnym i wyjątkowym kosmetykom.


Teraz znajdziemy się w bliskiej odległości od Jeziora Kamionkowskiego. To spory, bo wielki na ponad 71 ha akwen o maksymalnej głębokości rzędu 15 metrów. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w dokumentach już w 1370 roku. Nasz cel podróży znajduje się niedaleko, bo zaledwie kilka minut drogi od tego jeziora, a zarazem zaledwie 13 km od Torunia i 5 minut od zjazdu z autostrady A1. Tutaj, w miejscowości Turzno pod Łysomicami, znajdziemy czterogwiazdkowy hotel SPA. Turzno posiada bowiem taki obiekt, jak Pałac Romantyczny. Turzno, a w zasadzie ów pałac, to miejsce pachnące historią. Obiekt został bowiem wybudowany na miejscu dawnego dworu, który niejednokrotnie odwiedzał m.in. Fryderyk Chopin. Jego popiersie do dziś znajduje się w tym miejscu. W 2007 roku dawni właściciele odkupili pałac i niemal natychmiast przystąpili do jego gruntownej przebudowy. 14 lutego 2012 roku hotel został uroczyście otwarty. Otoczony jest on 16-hektarowym parkiem w stylu angielskim z trzema stawami i jest idealnym miejscem na wieczorne spacery. Hotel posiada restaurację Marconi, w której serwowane są zarówno polskie potrawy jak i egzotyczne specjały. Pałac Romantyczny posiada rozbudowaną strefę SPA, w skład której wchodzi jacuzzi, sauna sucha, parowa, tepidarium oraz sprzęt fitness. Znajdziemy tu także salon masażu i kosmetyczny z bogatą ofertą. Nowość stanowią kąpiele piwne. Dodatkowo na terenie hotelu są dwa korty tenisowe, taras letni, miejsce do grillowania, plac zabaw, możliwość wypożyczenia rowerów oraz kijków do nordic-walkingu.

Teraz przenieśmy się do powiatu brodnickiego, w pobliże granicy z województwem warmińsko-mazurskim, a konkretnie do gminy Brzozie, na terenie której znajdziemy Jezioro Głęboczek oraz Jezioro Forbin. Mają one powierzchnię niespełna 50 ha i średnią głębokość prawie 7 metrów (maksymalną 18 metrów). Niegdyś stanowiły jeden akwen, lecz obecnie połączone są kilkudziesięciometrowym, płytkim przesmykiem. Obydwa położone są malowniczo w głęboko wciętej rynnie i w obu konfiguracja dna jest bardzo urozmaicona. Są też miejsce bardzo chwalonym przez wędkarzy. Pomimo wąskiej strefy litoralowej akweny te słyną bowiem z dużej liczby poławianych szczupaków i linów. Częstym trofeum jest węgorz. Zdarzają się również duże karpie, będące efektem zarybień sprzed wielu lat. To zresztą tylko jedno z licznych jezior obecnych na tym terenie. Jednakże Głęboczek i Forbin interesują nas szczególnie, gdyż w ich pobliżu powstał hotel SPA. Głęboczek Vine Resort & SPA to pierwszy hotel SPA w Polsce, który wprowadził w pełnym zakresie specjalistyczną pielęgnacje ciała opartą na składnikach aktywnych pochodzących z winogron i ich krzewów. Od momentu powstania Głęboczek wielokrotnie był nagradzany w różnorodnych rankingach jako idealne, wysokiej klasy miejsce dla indywidualnych pobytów Wellness&SPA. Obecnie do dyspozycji gości są 64 pokoje, zlokalizowane w trzech strefach hotelowych, w tym także w trzech specjalnych chatach. To hotel SPA nad jeziorem, a znajdująca się w ofercie Chata SPA, czyli wolnostojący apartament, ma nawet widok bezpośrednio na Jezioro Forbin. SPA w Głęboczku opiera się na trzech specjalnych strefach: Winnica SPA (oparta na winoterapii), Strefa łaźni brodnickich (stosujące inhalacje ziołowo-kwiatowe, poprawiające działanie układu oddechowego) oraz Alfasfera (przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych, z kołyską AlphaLounger jako głównym elementem). Jako hotel SPA z basenem obiekt zapewnia gościom możliwość korzystania z krytej pływalni oraz vitality pool, jak również z całej gamy zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych na najlepszych światowych markach kosmetycznych. Unikalną i dostępną w Głęboczku jest też oferta zabiegów rehabilitacyjnych metodą terapii ruchowej KMI (Ruchowa Integracja Mięśniowo-Powięziowa). To metoda terapii manualnej, oparta o koncepcję taśm powięziowo–mięśniowych, pokazująca jak mięśnie łączą się ze sobą. Miłośnicy jazdy konnej z pewnością docenią bliskie sąsiedztwo stadniny.

Po wizycie w małych miejscowościach zajrzyjmy do nieco większego ośrodka, gdzie powstał hotel SPA. Inowrocław położony jest nad rzeką Noteć, na Równinie Inowrocławskiej, w północno-wschodniej części Pojezierza Wielkopolskiego, w pobliżu największego jeziora regionu (opisanego m.in. przez Juliusza Słowackiego w „Balladynie” Jeziora Gopło wraz z rezerwatem ornitologicznym) oraz 17 innych jezior w pobliżu. Miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich. W Inowrocławiu funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe i tężnia solankowa, przez co jest on uważany za miejscowość uzdrowiskową. Wizytówką miasta jest 85-hektarowy park solankowy, kolorowe dywany kwiatowe w parku oraz tężnia solankowa. Wśród tutejszych zabytków wymienić należy przede wszystkim romański kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny z XII wieku, gotycki kościół p.w. św. Mikołaja z XIII stulecia oraz XIII-wieczne fragmenty murów obronnych. Inowrocław posiada bogate złoża soli kamiennej, wydobywane tutaj od czasów starożytnych. W kraju miasto jest uznawane za jeden z najlepszych ośrodków leczenia chorób dróg oddechowych. Właśnie cele lecznicze przyświecały założycielom obiektu, o jakim mówimy. „Solanki” Medical SPA to hotel posiadający 106 miejsc noclegowych i niezwykle bogatą ofertę Medical SPA, obejmującą aż 70 różnych zabiegów. Wśród nich znajdują się masaże, okłady borowinowe i fango, zabiegi hydroterapeutyczne, fizykoterapeutyczne i kinezyterapeutyczne. Wszystkie oparte są wyłącznie na naturalnych preparatach i wszystkie wchodzą w skład pięciu specjalistycznych programów leczniczych. Jak przystało na luksusowe hotele z basenem, w zasobach obiektu znajduje się również strefa centrum rekreacji ze strefą wellness (basen, jacuzzi, sauna), fitness, cycling (indor cycling) oraz siłownią.

Opuszczamy teraz województwo kujawsko-pomorskie i kierujemy się do sąsiedniego województwa – wielkopolskiego. Pod względem geologicznym jest ono wyraźnie podzielone. Część północna i środkowa bowiem została ukształtowana na skutek zlodowacenia bałtyckiego. Tutaj teren jest nizinny oraz występują licznie jeziora Pojezierza Pomorskiego, Poznańskiego i Gnieźnieńskiego. W części południowej, gdzie doszło do zlodowacenia środkowoeuropejskiego, mamy dużo mniej urozmaiconą rzeźbę terenu i brak jezior. Na pojezierzach w części północnej i środkowej regionu występuje ok. 800 jezior, w tym 58 proc. o powierzchni do 10 ha i 8 proc. o powierzchni powyżej 100 ha. Największy zbiornik naturalny Wielkopolski to Jezioro Powidzkie (1036 ha), znajdujący się na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Dodajmy, że Wielkopolska to teren dość intensywnie eksploatowany, jeśli chodzi o poszukiwanie i wydobywanie bogactw naturalnych, a w szczególności węgla brunatnego.

Naszą podróż po województwie wielkopolskim rozpoczynamy w dość bliskiej odległości od jego stolicy – Poznania – gdyż to właśnie ok. 30 km na południowy-wschód od tego miasta znajduje się trzygwiazdkowy hotel SPA. Środa Wielkopolska, to niegdysiejsze miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego. Leży ono w Mezoregionie Równina Wrzesińska, wchodzącego w skład Makroregionu Pojezierze Wielkopolskie. Makroregion ten stanowi jedną z czterech części Podprowincji Pojezierza Południowobałtyckie, wchodzącej w skład Niżu Środkowoeuropejskiego (Prowincja). Stanowi on cześć Megaregionu Pohercyńska Europa Środkowa. Krajobraz dookoła Środy Wielkopolskiej tworzą morenowe równiny wykształcone młodoglacjalnym zejściem lądolodu skandynawskiego. Obszar ten jest bezjeziorny, a sieć hydrologiczną tworzą przepływające przez miasto: Maskawa i Struga. Jednakże nie znaczy to, że w mieście nie ma żadnych większych zbiorników wodnych, gdyż w 1972 roku na Maskawie utworzono sztuczny zbiornik retencyjny o powierzchni 47 ha, nazwany Jeziorem Średzkim. To miejsce znane nie tylko wielbicielom kąpieli wodnych i słonecznych, ale także wędkarzom, dla których często organizowane są zawody. Miłośnicy zwierząt mogą spotkać tu aż 97 – niekiedy ściśle chronionych – gatunków ptaków oraz bobry i wydry. Dogodną bazą wypadową nad ten akwen może być z pewnością trzygwiazdkowy Hotel Szablewski. Środa Wielkopolska nie jest dużym miastem, dlatego nie powinna stanowić problemu odległość nieco ponad 2 km, jaką dzieli od akwenu hotel SPA. Jezioro Średzkie zaś jest warte dłuższego urlopu. Sam hotel to kilkadziesiąt komfortowo urządzonych pokoi różnej wielkości, pub oraz stylowa restauracja. W Centrum SPA można zaś korzystać z basenu, jacuzzi, sauny suchej z aroma- i światłoterapią, sauny infrared, łaźni parowej, solarium, masaży wodnych, powietrznych, wirowych i podwodnych, kąpieli solankowych i borowinowych, gabinetów masażu klasycznego oraz zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych.

Niejako na południowej granicy Pojezierza Wielkopolskiego znajduje się miasto, w którego pobliżu znajduje się trzygwiazdkowy hotel SPA. Leszno, leżące w połowie drogi między Poznaniem a Wrocławiem, to miasto znane kibicom sportowym z sukcesów żużlowych oraz lotniska, na którym często odbywają się ważne zawody rangi międzynarodowej. Stąd jednak też blisko do licznych wielkopolskich jezior, jak choćby do Jeziora Krzyckiego, Dominickiego, Krzewce, Maszynek, Jeziora Brzeźne, Linciusz, Zapowiednik, Jeziora Wieleńskiego, Trzytoniowego, Osłonińskiego, Białego Breńskiego, Miałkiego czy – patrząc w drugą stronę – Wojnowickiego czy Łoniewskiego. Niemal w centrum miasta znajdziemy Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit. Posiada on komfortowo wyposażone pokoje i apartamenty z podziałem na pokoje dla palących i niepalących. Wszystko to w ramach specjalnie opracowanych pakietów wypoczynkowych. Dużą atrakcję stanowi Aquapark ze zjeżdżalniami oraz niezwykłe Centrum SPA & Wellness proponujące szeroki wachlarz zabiegów. Hotel Akwawit Leszno zapewnia swoim gościom przejażdżki konne, kręgle, kuligi, ogniska, loty szybowcem czy balonem oraz letnie wieczory w Piwnym Ogrodzie. Restauracja Hotelowa, honorowana licznymi nagrodami w dowód uznania jej marki, poleca dania kuchni polskiej, międzynarodowej oraz wegetariańskiej. Godny polecenia jest także miejscowy Aquapark, składający się z basenu sportowego, umożliwiającego nawet organizację zawodów pływackich, basenu rekreacyjnego wyposażonego w wodotryski, gejzery oraz leżanki do masażu, brodzik dla dzieci, 2 wanny jacuzzi, a także 3 zjeżdżalnie wodne długie nawet na 136 metrów i zawierające elementy wizualno-akustyczne. Ponadto przez cały rok można też korzystać z krytych kortów tenisowych.

Na koniec naszej podróży po hotelach SPA nad jeziorami udajmy się do województwa lubuskiego. Charakteryzuje się ono największą lesistością w kraju (aż 49 proc. powierzchni zajmują lasy) oraz układem naprzemianległych obniżeń pradolin i pasów wysoczyznowych wytworzonym w wyniku ostatniego zlodowacenia i dającym dużą różnorodność krajobrazu. Pewien wyjątek stanowi powiat świebodziński, którego sporą powierzchnię zajmuje Pojezierze Łagowskie z wieloma jeziorami rynnowymi wzgórzami morenowymi. Do nich właśnie nawiązuje nazwa, którą przyjął hotel SPA. Łagów, bo tu właśnie znajduje się hotel SPA Morena, jest położony nad Jeziorem Trześniowskim i Łagowskim. Na przesmyku między tymi dwoma akwenami znajduje się zresztą najstarsza część tej miejscowości, w której znajdziemy m.in. zabytkowy zamek joannitów oraz park krajobrazowy w pobliżu którego wybudowano amfiteatr. Sam hotel SPA Morena Łagów charakteryzuje się szarosrebrzystą świetlistą fasadą pięknie kontrastującą z kolorami otaczającego parku. Przestronne i gustowne wnętrza holu i recepcji w kolorach szarości, złamanych bieli z dodatkiem srebra zapraszają do środka. Na gości czeka 48 przestronnych i wygodnych pokoi. Atrakcją Centrum SPA jest atrium zwieńczone przeszklonym dachem. Rosną tutaj zachwycające egzotycznym pięknem rośliny, jak aksamitne, zielone palmy oraz ciekawe srebrzyste agawy. Chętni mogą tutaj nawet spożywać posiłki i wypić lampkę wina, gdyż atrium posiada sprzyjające temu warunki. W najbliższym sąsiedztwie kompleksu znajduje się malowniczo podświetlony basen, zachęcający do wieczornych kąpieli. W hotelowym SPA można skorzystać z nowoczesnej strefy odnowy biologicznej, zlokalizowanej w dolnej części budynku. Zabiegi odbywają się tutaj codziennie, od godzin porannych do wieczornych. Znajdziemy tu gabinet konsultacyjny, liczne salony masażu, gabinety kosmetyczne, specjalny pokój do wykonywania kąpieli relaksacyjnych oraz strefę wypoczynku. Fachowcy zatrudniani przez hotel stosują wyłącznie naturalne terapie, refleksologię oraz różnorodne kuracje manualne. Goście hotelu mogą w pełni korzystać z hotelowej pływalni, kompleksu saun oraz wszelkich udogodnień znajdujących się na terenie hotelu.

Polska to kraj bogaty w jeziora. Nie musimy zatem ograniczać jedynie do Mazur, aby spędzić miło czas nad takimi akwenami. Takie pobyty w jeszcze większym stopniu mogą nam uatrakcyjnić hotele SPA nad jeziorami. Zachęcamy więc do korzystania z ofert tych obiektów, aby Państwa urlopy były w pełni udane.

Robert Marchwiany

 

POLECANY ARTYKUŁ

czytaj więcej»

czytaj więcej»

czytaj więcej»

czytaj więcej»
 

WARTO PRZECZYTAĆ

czytaj więcej»

czytaj więcej»

czytaj więcej»

czytaj więcej»

SPA WARTE ODWIEDZENIA


PARTNERZY


 
 
 

Copyright ©2006-2015 SpaMarketing - design and develop: e-promocja.com.pl
x
Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plków cookies.